Home Westbengal Assembly Election 2021 All India Trinamool Congress
West Bengal
BJP

All India Trinamool Congress West Bengal Election 2021

CPIM
All India Trinamool Congress

All India Trinamool Congress (TMC) is contesting from 290 seats in the 2021 West Bengal Assembly elections. In the last Assembly elections in 2016 TMC won 211 seats. In the 2011 elections the party won 184 seats. Follow the live-updating interactive table below to know how each candidate from the party fared in the 2021 elections.

Mekliganj Mathabhanga Cooch Behar Uttar Cooch Behar Dakshin Sitalkuchi Sitai Dinhata Natabari Tufanganj Kumargram Kalchini Alipurduars Falakata Madarihat Dhupguri Maynaguri Jalpaiguri Rajganj Dabgram-Fulbari Mal Nagrakata Kalimpong Darjeeling Kurseong Matigara-Naxalbari Siliguri Phansidewa Chopra Islampur Goalpokhar Chakulia Karandighi Hemtabad Kaliaganj Raiganj Itahar Kushmandi Kumarganj Balurghat Tapan Gangarampur Harirampur Habibpur Gazole Chanchal Harischandrapur Malatipur Ratua Manickchak Maldaha Englishbazar Mothabari Sujapur Baishnabnagar Farakka Samserganj Suti Jangipur Raghunathganj Sagardighi Lalgola Bhagawangola Raninagar Murshidabad Nabagram Khargram Burwan Kandi Bharatpur Rejinagar Beldanga Baharampur Hariharpara Nowda Domkal Jalangi Karimpur Tehatta Palashipara Kaliganj Nakashipara Chapra Krishnanagar Uttar Nabadwip Krishnanagar Dakshin Santipur Ranaghat Uttar Paschim Krishnaganj Ranaghat Uttar Purba Ranaghat Dakshin Chakdaha Kalyani Haringhata Bagdah Bongaon Uttar Bongaon Dakshin Gaighata Swarupnagar Baduria Habra Ashoknagar Amdanga Bijpur Naihati Bhatpara Jagatdal Noapara Barrackpur Khardaha Dum Dum Uttar Panihati Kamarhati Baranagar Dum Dum Rajarhat New Town Bidhannagar Rajarhat Gopalpur Madhyamgram Barasat Deganga Haroa Minakhan Sandeshkhali Basirhat Dakshin Basirhat Uttar Hingalganj Gosaba Basanti Kultali Patharpratima Kakdwip Sagar Kulpi Raidighi Mandirbazar Jaynagar Baruipur Purba Canning Paschim Canning Purba Baruipur Paschim Magrahat Purba Magrahat Paschim Diamond Harbour Falta Satgachia Bishnupur Sonarpur Dakshin Bhangore Kasba Jadavpur Sonarpur Uttar Tollygunge Behala Purba Behala Paschim Maheshtala Budge Budge Metiaburuz Kolkata Port Bhabanipur Rashbehari Ballygunge Chowrangee Entally Beleghata Jorasanko Shyampukur Maniktala Kashipur-Belgachia Bally Howrah Uttar Howrah Madhya Shibpur Howrah Dakshin Sankrail Panchla Uluberia Purba Uluberia Uttar Uluberia Dakshin Shyampur Bagnan Amta Udaynarayanpur Jagatballavpur Domjur Uttarpara Sreerampur Champdani Singur Chandannagore Chunchura Balagarh Pandua Saptagram Chanditala Jangipara Haripal Dhanekhali Tarakeswar Pursurah Arambagh Goghat Khanakul Tamluk Panskura Purba Panskura Paschim Moyna Nandakumar Mahisadal Haldia Nandigram Chandipur Patashpur Kanthi Uttar Bhagabanpur Khejuri Kanthi Dakshin Ramnagar Egra Dantan Nayagram Gopiballavpur Jhargram Keshiary Kharagpur Sadar Narayangarh Sabang Pingla Kharagpur Debra Daspur Ghatal Chandrakona Garbeta Salboni Keshpur Medinipur Binpur Bandwan Balarampur Baghmundi Joypur Purulia Manbazar Kashipur Para Raghunathpur Saltora Chhatna Ranibandh Raipur Taldangra Bankura Barjora Onda Bishnupur Kotulpur Indas Sonamukhi Khandaghosh Bardhaman Dakshin Raina Jamalpur Monteswar Kalna Memari Bardhaman Uttar Bhatar Purbasthali Dakshin Purbasthali Uttar Katwa Ketugram Mangalkot Ausgram Galsi Pandabeswar Durgapur Purba Durgapur Paschim Raniganj Jamuria Asansol Dakshin Asansol Uttar Kulti Barbani Dubrajpur Suri Bolpur Nanoor Labpur Sainthia Mayureswar Rampurhat Hansan Nalhati Murarai
Total No. of
Assembly Seats

0Seat

2021 AS RESULT
TMC BJP INC CPIM
0 0 0 0

2021 Westbengal Assembly Election Candidate

Candidate Name Candidate Profile Party Constituency Status
Adhikary Paresh Chandra

Adhikary Paresh Chandra

Adhikary Paresh Chandra

TMC

All Parties

Mekliganj
Won

won

Girindra Nath Barman

Girindra Nath Barman

Girindra Nath Barman

TMC

All Parties

Mathabhanga
Lost

lost

Binay Krishna Barman

Binay Krishna Barman

Binay Krishna Barman

TMC

All Parties

Cooch Behar Uttar
Lost

lost

Avijit De Bhowmik

Avijit De Bhowmik

Avijit De Bhowmik

TMC

All Parties

Cooch Behar Dakshin
Lost

lost

Partha Pratim Ray

Partha Pratim Ray

Partha Pratim Ray

TMC

All Parties

Sitalkuchi
Lost

lost

Jagadish Chandra Barma Basunia

Jagadish Chandra Barma Basunia

Jagadish Chandra Barma Basunia

TMC

All Parties

Sitai
Won

won

Udayan Guha

Udayan Guha

Udayan Guha

TMC

All Parties

Dinhata
Lost

lost

Rabindra Nath Ghosh

Rabindra Nath Ghosh

Rabindra Nath Ghosh

TMC

All Parties

Natabari
Lost

lost

Pranab Kumar Dey

Pranab Kumar Dey

Pranab Kumar Dey

TMC

All Parties

Tufanganj
Lost

lost

Leos Kujur (Urao)

Leos Kujur (Urao)

Leos Kujur (Urao)

TMC

All Parties

Kumargram
Lost

lost

Passang Lama

Passang Lama

Passang Lama

TMC

All Parties

Kalchini
Lost

lost

Sourav Chakraborty (Ghutis)

Sourav Chakraborty (Ghutis)

Sourav Chakraborty (Ghutis)

TMC

All Parties

Alipurduars
Lost

lost

Subhash Chandra Roy

Subhash Chandra Roy

Subhash Chandra Roy

TMC

All Parties

Falakata
Lost

lost

Rajesh Lakra

Rajesh Lakra

Rajesh Lakra

TMC

All Parties

Madarihat
Lost

lost

Mitali Roy

Mitali Roy

Mitali Roy

criminal

TMC

All Parties

Dhupguri
Lost

lost

Manoj Roy

Manoj Roy

Manoj Roy

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Maynaguri
Lost

lost

Dr Pradip Kumar Barma

Dr Pradip Kumar Barma

Dr Pradip Kumar Barma

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Jalpaiguri
Won

won

Khageswar Roy

Khageswar Roy

Khageswar Roy

TMC

All Parties

Rajganj
Won

won

Goutam Deb

Goutam Deb

Goutam Deb

graduate

wealth

TMC

All Parties

Dabgram-Fulbari
Lost

lost

Bulu Chik Baraik

Bulu Chik Baraik

Bulu Chik Baraik

TMC

All Parties

Mal
Won

won

Joseph Munda

Joseph Munda

Joseph Munda

criminal

TMC

All Parties

Nagrakata
Lost

lost

Rajen Sundas

Rajen Sundas

Rajen Sundas

graduate

TMC

All Parties

Matigara-Naxalbari
Lost

lost

Dr Omprakash Mishra

Dr Omprakash Mishra

Dr Omprakash Mishra

wealth

TMC

All Parties

Siliguri
Lost

lost

Chhotan Kisku

Chhotan Kisku

Chhotan Kisku

criminal

TMC

All Parties

Phansidewa
Lost

lost

Hamidul Rahaman

Hamidul Rahaman

Hamidul Rahaman

criminal

wealth

TMC

All Parties

Chopra
Won

won

Abdul Karim Chowdhary

Abdul Karim Chowdhary

Abdul Karim Chowdhary

criminal

wealth

TMC

All Parties

Islampur
Won

won

Md Ghulam Rabbani

Md Ghulam Rabbani

Md Ghulam Rabbani

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Goalpokhar
Won

won

Azad Minhajul Arfin

Azad Minhajul Arfin

Azad Minhajul Arfin

graduate

TMC

All Parties

Chakulia
Won

won

Goutam Paul

Goutam Paul

Goutam Paul

criminal

wealth

TMC

All Parties

Karandighi
Won

won

Satyajit Barman

Satyajit Barman

Satyajit Barman

graduate

wealth

TMC

All Parties

Hemtabad
Won

won

Tapan Deb Singha

Tapan Deb Singha

Tapan Deb Singha

graduate

wealth

TMC

All Parties

Kaliaganj
Lost

lost

Kanaia Lal Agarwal

Kanaia Lal Agarwal

Kanaia Lal Agarwal

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Raiganj
Lost

lost

Mosaraf Hussen

Mosaraf Hussen

Mosaraf Hussen

wealth

TMC

All Parties

Itahar
Won

won

Rekha Roy

Rekha Roy

Rekha Roy

TMC

All Parties

Kushmandi
Won

won

Toraf Hossain Mandal

Toraf Hossain Mandal

Toraf Hossain Mandal

graduate

TMC

All Parties

Kumarganj
Won

won

Sekhar Dasgupta

Sekhar Dasgupta

Sekhar Dasgupta

graduate

TMC

All Parties

Balurghat
Lost

lost

Kalpana Kisku

Kalpana Kisku

Kalpana Kisku

TMC

All Parties

Tapan
Lost

lost

Goutam Das

Goutam Das

Goutam Das

graduate

wealth

TMC

All Parties

Gangarampur
Lost

lost

Biplab Mitra

Biplab Mitra

Biplab Mitra

graduate

wealth

TMC

All Parties

Harirampur
Won

won

Prodip Baskey

Prodip Baskey

Prodip Baskey

graduate

TMC

All Parties

Habibpur
Lost

lost

Basanti Barman

Basanti Barman

Basanti Barman

graduate

wealth

TMC

All Parties

Gazole
Lost

lost

Nihar Ranjan Ghosh

Nihar Ranjan Ghosh

Nihar Ranjan Ghosh

criminal

TMC

All Parties

Chanchal
Won

won

Tajmul Hossain

Tajmul Hossain

Tajmul Hossain

TMC

All Parties

Harischandrapur
Won

won

Abdur Rahim Boxi

Abdur Rahim Boxi

Abdur Rahim Boxi

criminal

wealth

TMC

All Parties

Malatipur
Won

won

Samar Mukherjee

Samar Mukherjee

Samar Mukherjee

TMC

All Parties

Ratua
Won

won

Sabitri Mitra

Sabitri Mitra

Sabitri Mitra

TMC

All Parties

Manickchak
Won

won

Ujjwal Kumar Chowdhury

Ujjwal Kumar Chowdhury

Ujjwal Kumar Chowdhury

graduate

wealth

TMC

All Parties

Maldaha
Lost

lost

Krishnendu Narayan Choudhury

Krishnendu Narayan Choudhury

Krishnendu Narayan Choudhury

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Englishbazar
Lost

lost

Yeasmin Sabina

Yeasmin Sabina

Yeasmin Sabina

graduate

wealth

TMC

All Parties

Mothabari
Won

won

Md Abdul Ghani

Md Abdul Ghani

Md Abdul Ghani

graduate

wealth

TMC

All Parties

Sujapur
Won

won

Chandana Sarkar

Chandana Sarkar

Chandana Sarkar

graduate

wealth

TMC

All Parties

Baishnabnagar
Won

won

Manirul Islam

Manirul Islam

Manirul Islam

criminal

wealth

TMC

All Parties

Farakka
Won

won

Emani Biswas

Emani Biswas

Emani Biswas

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Suti
Won

won

Akhruzzaman

Akhruzzaman

Akhruzzaman

graduate

wealth

TMC

All Parties

Raghunathganj
Won

won

Subrata Saha

Subrata Saha

Subrata Saha

graduate

wealth

TMC

All Parties

Sagardighi
Won

won

Ali Mohammad

Ali Mohammad

Ali Mohammad

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Lalgola
Won

won

Idris Ali

Idris Ali

Idris Ali

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Bhagawangola
Won

won

Abdul Soumik Hossain

Abdul Soumik Hossain

Abdul Soumik Hossain

criminal

wealth

TMC

All Parties

Raninagar
Won

won

Shaoni Singha Roy

Shaoni Singha Roy

Shaoni Singha Roy

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Murshidabad
Lost

lost

Kanai Chandra Mondal

Kanai Chandra Mondal

Kanai Chandra Mondal

graduate

criminal

TMC

All Parties

Nabagram
Won

won

Ashis Marjit

Ashis Marjit

Ashis Marjit

criminal

TMC

All Parties

Khargram
Won

won

Jiban Krishna Saha

Jiban Krishna Saha

Jiban Krishna Saha

graduate

wealth

TMC

All Parties

Burwan
Won

won

Apurba Sarkar (David)

Apurba Sarkar (David)

Apurba Sarkar (David)

criminal

wealth

TMC

All Parties

Kandi
Won

won

Humayun Kabir

Humayun Kabir

Humayun Kabir

criminal

wealth

TMC

All Parties

Bharatpur
Won

won

Rabiul Alam Chowdhury

Rabiul Alam Chowdhury

Rabiul Alam Chowdhury

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Rejinagar
Won

won

Hasanuzzaman Sk

Hasanuzzaman Sk

Hasanuzzaman Sk

criminal

wealth

TMC

All Parties

Beldanga
Won

won

Naru Gopal Mukherjee

Naru Gopal Mukherjee

Naru Gopal Mukherjee

graduate

wealth

TMC

All Parties

Baharampur
Lost

lost

Niamot Sheikh

Niamot Sheikh

Niamot Sheikh

wealth

TMC

All Parties

Hariharpara
Won

won

Sahina Momtaz Khan

Sahina Momtaz Khan

Sahina Momtaz Khan

wealth

TMC

All Parties

Nowda
Won

won

Jafikul Islam

Jafikul Islam

Jafikul Islam

graduate

wealth

TMC

All Parties

Domkal
Won

won

Abdur Razzak

Abdur Razzak

Abdur Razzak

graduate

TMC

All Parties

Jalangi
Won

won

Bimalendu Sinha Roy

Bimalendu Sinha Roy

Bimalendu Sinha Roy

graduate

wealth

TMC

All Parties

Karimpur
Won

won

Tapas Kumar Saha

Tapas Kumar Saha

Tapas Kumar Saha

graduate

criminal

TMC

All Parties

Tehatta
Won

won

Dr Manik Bhattacharya

Dr Manik Bhattacharya

Dr Manik Bhattacharya

wealth

TMC

All Parties

Palashipara
Won

won

Nasiruddin Ahamed (Lal)

Nasiruddin Ahamed (Lal)

Nasiruddin Ahamed (Lal)

graduate

wealth

TMC

All Parties

Kaliganj
Won

won

Kallol Khan

Kallol Khan

Kallol Khan

TMC

All Parties

Nakashipara
Won

won

Rukbanur Rahman

Rukbanur Rahman

Rukbanur Rahman

graduate

TMC

All Parties

Chapra
Won

won

Koushani Mukherjee

Koushani Mukherjee

Koushani Mukherjee

graduate

wealth

TMC

All Parties

Krishnanagar Uttar
Lost

lost

Pundarikakshya Saha

Pundarikakshya Saha

Pundarikakshya Saha

graduate

TMC

All Parties

Nabadwip
Won

won

Ujjal Biswas

Ujjal Biswas

Ujjal Biswas

graduate

wealth

TMC

All Parties

Krishnanagar Dakshin
Won

won

Ajoy Dey

Ajoy Dey

Ajoy Dey

graduate

TMC

All Parties

Santipur
Lost

lost

Sankar Singha

Sankar Singha

Sankar Singha

wealth

TMC

All Parties

Ranaghat Uttar Paschim
Lost

lost

Dr Tapas Mandal

Dr Tapas Mandal

Dr Tapas Mandal

wealth

TMC

All Parties

Krishnaganj
Lost

lost

Samir Kumar Poddar

Samir Kumar Poddar

Samir Kumar Poddar

graduate

wealth

TMC

All Parties

Ranaghat Uttar Purba
Lost

lost

Barnali Dey Roy

Barnali Dey Roy

Barnali Dey Roy

wealth

TMC

All Parties

Ranaghat Dakshin
Lost

lost

Subhankar Singha (Jishu)

Subhankar Singha (Jishu)

Subhankar Singha (Jishu)

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Chakdaha
Lost

lost

Aniruddha Biswas

Aniruddha Biswas

Aniruddha Biswas

graduate

TMC

All Parties

Kalyani
Lost

lost

Nilima Nag (Mallick)

Nilima Nag (Mallick)

Nilima Nag (Mallick)

TMC

All Parties

Haringhata
Lost

lost

Paritosh Kumar Saha

Paritosh Kumar Saha

Paritosh Kumar Saha

graduate

TMC

All Parties

Bagdah
Lost

lost

Shyamal Roy

Shyamal Roy

Shyamal Roy

graduate

wealth

TMC

All Parties

Bongaon Uttar
Lost

lost

Alo Rani Sarkar

Alo Rani Sarkar

Alo Rani Sarkar

graduate

TMC

All Parties

Bongaon Dakshin
Trailing

trailing

Narottam Biswas

Narottam Biswas

Narottam Biswas

criminal

wealth

TMC

All Parties

Gaighata
Lost

lost

Bina Mondal

Bina Mondal

Bina Mondal

graduate

wealth

TMC

All Parties

Swarupnagar
Won

won

Abdur Rahim Quazi

Abdur Rahim Quazi

Abdur Rahim Quazi

graduate

criminal

TMC

All Parties

Baduria
Won

won

Jyoti Priya Mallick

Jyoti Priya Mallick

Jyoti Priya Mallick

graduate

wealth

TMC

All Parties

Habra
Won

won

Narayan Goswami

Narayan Goswami

Narayan Goswami

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Ashoknagar
Won

won

Rafiqur Rahaman

Rafiqur Rahaman

Rafiqur Rahaman

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Amdanga
Won

won

Subodh Adhikary

Subodh Adhikary

Subodh Adhikary

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Bijpur
Won

won

Partha Bhowmick

Partha Bhowmick

Partha Bhowmick

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Naihati
Won

won

Jitendra Shaw (Jitu)

Jitendra Shaw (Jitu)

Jitendra Shaw (Jitu)

criminal

wealth

TMC

All Parties

Bhatpara
Lost

lost

Somenath Shyam Ichini

Somenath Shyam Ichini

Somenath Shyam Ichini

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Jagatdal
Won

won

Manju Basu

Manju Basu

Manju Basu

graduate

TMC

All Parties

Noapara
Won

won

Raju Chakraborty (Raj)

Raju Chakraborty (Raj)

Raju Chakraborty (Raj)

wealth

TMC

All Parties

Barrackpur
Won

won

Kajal Sinha

Kajal Sinha

Kajal Sinha

criminal

wealth

TMC

All Parties

Khardaha
Won

won

Chandrima Bhattacharya

Chandrima Bhattacharya

Chandrima Bhattacharya

graduate

TMC

All Parties

Dum Dum Uttar
Won

won

Nirmal Ghosh

Nirmal Ghosh

Nirmal Ghosh

graduate

wealth

TMC

All Parties

Panihati
Won

won

Madan Mitra

Madan Mitra

Madan Mitra

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Kamarhati
Won

won

Tapas Roy

Tapas Roy

Tapas Roy

graduate

wealth

TMC

All Parties

Baranagar
Won

won

Brtyabrata Basu

Brtyabrata Basu

Brtyabrata Basu

graduate

wealth

TMC

All Parties

Dum Dum
Won

won

Tapash Chatterjee

Tapash Chatterjee

Tapash Chatterjee

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Rajarhat New Town
Won

won

Sujit Bose S/O - Late Ajit Bose

Sujit Bose S/O - Late Ajit Bose

Sujit Bose S/O - Late Ajit Bose

wealth

TMC

All Parties

Bidhannagar
Won

won

Aditi Munshi

Aditi Munshi

Aditi Munshi

graduate

TMC

All Parties

Rajarhat Gopalpur
Won

won

Rathin Ghosh

Rathin Ghosh

Rathin Ghosh

TMC

All Parties

Madhyamgram
Won

won

Chiranjeet Chakrabarti

Chiranjeet Chakrabarti

Chiranjeet Chakrabarti

wealth

TMC

All Parties

Barasat
Won

won

Rahima Mondal

Rahima Mondal

Rahima Mondal

TMC

All Parties

Deganga
Won

won

Islam Sk Nurul (Haji)

Islam Sk Nurul (Haji)

Islam Sk Nurul (Haji)

wealth

TMC

All Parties

Haroa
Won

won

Usha Rani Mondal

Usha Rani Mondal

Usha Rani Mondal

wealth

TMC

All Parties

Minakhan
Won

won

Sukumar Mahata

Sukumar Mahata

Sukumar Mahata

graduate

criminal

TMC

All Parties

Sandeshkhali
Won

won

Dr Saptarshi Banerjee

Dr Saptarshi Banerjee

Dr Saptarshi Banerjee

graduate

wealth

TMC

All Parties

Basirhat Dakshin
Won

won

Rafikul Islam Mondal

Rafikul Islam Mondal

Rafikul Islam Mondal

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Basirhat Uttar
Won

won

Debes Mandal

Debes Mandal

Debes Mandal

graduate

TMC

All Parties

Hingalganj
Won

won

Jayanta Naskar

Jayanta Naskar

Jayanta Naskar

wealth

TMC

All Parties

Gosaba
Won

won

Shyamal Mondal

Shyamal Mondal

Shyamal Mondal

graduate

TMC

All Parties

Basanti
Won

won

Ganesh Chandra Mondal

Ganesh Chandra Mondal

Ganesh Chandra Mondal

graduate

wealth

TMC

All Parties

Kultali
Won

won

Samir Kumar Jana

Samir Kumar Jana

Samir Kumar Jana

graduate

criminal

TMC

All Parties

Patharpratima
Won

won

Manturam Pakhira

Manturam Pakhira

Manturam Pakhira

criminal

TMC

All Parties

Kakdwip
Won

won

Bankim Chandra Hazra

Bankim Chandra Hazra

Bankim Chandra Hazra

graduate

TMC

All Parties

Sagar
Won

won

Jogaranjan Halder

Jogaranjan Halder

Jogaranjan Halder

graduate

wealth

TMC

All Parties

Kulpi
Won

won

Aloke Jaldata

Aloke Jaldata

Aloke Jaldata

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Raidighi
Won

won

Joydeb Halder

Joydeb Halder

Joydeb Halder

criminal

TMC

All Parties

Mandirbazar
Won

won

Biswanath Das

Biswanath Das

Biswanath Das

graduate

wealth

TMC

All Parties

Jaynagar
Won

won

Bivas Sardar (Vobo)

Bivas Sardar (Vobo)

Bivas Sardar (Vobo)

criminal

TMC

All Parties

Baruipur Purba
Won

won

Paresh Ram Das

Paresh Ram Das

Paresh Ram Das

criminal

TMC

All Parties

Canning Paschim
Won

won

Saokat Molla

Saokat Molla

Saokat Molla

graduate

wealth

TMC

All Parties

Canning Purba
Won

won

Biman Banerjee

Biman Banerjee

Biman Banerjee

graduate

wealth

TMC

All Parties

Baruipur Paschim
Won

won

Namita Saha

Namita Saha

Namita Saha

graduate

TMC

All Parties

Magrahat Purba
Won

won

Gias Uddin Molla

Gias Uddin Molla

Gias Uddin Molla

wealth

TMC

All Parties

Magrahat Paschim
Won

won

Pannalal Halder

Pannalal Halder

Pannalal Halder

graduate

wealth

TMC

All Parties

Diamond Harbour
Won

won

Sankar Kumar Naskar

Sankar Kumar Naskar

Sankar Kumar Naskar

wealth

TMC

All Parties

Falta
Won

won

Mohan Chandra Naskar

Mohan Chandra Naskar

Mohan Chandra Naskar

graduate

TMC

All Parties

Satgachia
Won

won

Dilip Mondal

Dilip Mondal

Dilip Mondal

criminal

wealth

TMC

All Parties

Bishnupur
Won

won

Arundhuti Maitra (Lovely)

Arundhuti Maitra (Lovely)

Arundhuti Maitra (Lovely)

TMC

All Parties

Sonarpur Dakshin
Won

won

Karim Rezaul

Karim Rezaul

Karim Rezaul

TMC

All Parties

Bhangore
Lost

lost

Ahmed Javed Khan

Ahmed Javed Khan

Ahmed Javed Khan

TMC

All Parties

Kasba
Won

won

Debabrata Majumdar (Malay)

Debabrata Majumdar (Malay)

Debabrata Majumdar (Malay)

TMC

All Parties

Jadavpur
Won

won

Firdousi Begum

Firdousi Begum

Firdousi Begum

TMC

All Parties

Sonarpur Uttar
Won

won

Aroop Biswas

Aroop Biswas

Aroop Biswas

TMC

All Parties

Tollygunge
Won

won

Ratna Chatterjee

Ratna Chatterjee

Ratna Chatterjee

TMC

All Parties

Behala Purba
Won

won

Partha Chatterjee

Partha Chatterjee

Partha Chatterjee

TMC

All Parties

Behala Paschim
Won

won

Dulal Chandra Das

Dulal Chandra Das

Dulal Chandra Das

TMC

All Parties

Maheshtala
Won

won

Ashok Kumar Deb

Ashok Kumar Deb

Ashok Kumar Deb

TMC

All Parties

Budge Budge
Won

won

Abdul Khaleque Molla

Abdul Khaleque Molla

Abdul Khaleque Molla

TMC

All Parties

Metiaburuz
Won

won

Firhad Hakim

Firhad Hakim

Firhad Hakim

graduate

wealth

TMC

All Parties

Kolkata Port
Won

won

Sobhandeb Chattopadhyay

Sobhandeb Chattopadhyay

Sobhandeb Chattopadhyay

graduate

wealth

TMC

All Parties

Bhabanipur
Won

won

Debasish Kumar

Debasish Kumar

Debasish Kumar

wealth

TMC

All Parties

Rashbehari
Won

won

Subrata Mukherjee

Subrata Mukherjee

Subrata Mukherjee

graduate

wealth

TMC

All Parties

Ballygunge
Won

won

Bandyopadhyay Nayna

Bandyopadhyay Nayna

Bandyopadhyay Nayna

criminal

wealth

TMC

All Parties

Chowrangee
Won

won

Swarna Kamal Saha

Swarna Kamal Saha

Swarna Kamal Saha

graduate

wealth

TMC

All Parties

Entally
Won

won

Paresh Paul

Paresh Paul

Paresh Paul

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Beleghata
Won

won

Vivek Gupta

Vivek Gupta

Vivek Gupta

graduate

wealth

TMC

All Parties

Jorasanko
Won

won

Dr Shashi Panja

Dr Shashi Panja

Dr Shashi Panja

graduate

wealth

TMC

All Parties

Shyampukur
Won

won

Sadhan Pande

Sadhan Pande

Sadhan Pande

graduate

wealth

TMC

All Parties

Maniktala
Won

won

Atin Ghosh

Atin Ghosh

Atin Ghosh

graduate

wealth

TMC

All Parties

Kashipur-Belgachia
Won

won

Rana Chatterjee

Rana Chatterjee

Rana Chatterjee

TMC

All Parties

Bally
Won

won

Gautam Chowdhuri

Gautam Chowdhuri

Gautam Chowdhuri

TMC

All Parties

Howrah Uttar
Won

won

Arup Roy S/O Late Prabhat Roy

Arup Roy S/O Late Prabhat Roy

Arup Roy S/O Late Prabhat Roy

TMC

All Parties

Howrah Madhya
Won

won

Manoj Tiwary

Manoj Tiwary

Manoj Tiwary

wealth

TMC

All Parties

Shibpur
Won

won

Nandita Chowdhury

Nandita Chowdhury

Nandita Chowdhury

TMC

All Parties

Howrah Dakshin
Won

won

Priya Paul

Priya Paul

Priya Paul

TMC

All Parties

Sankrail
Won

won

Gulsan Mullick

Gulsan Mullick

Gulsan Mullick

TMC

All Parties

Panchla
Won

won

Bidesh Ranjan Bose

Bidesh Ranjan Bose

Bidesh Ranjan Bose

TMC

All Parties

Uluberia Purba
Won

won

Dr Nirmal Maji

Dr Nirmal Maji

Dr Nirmal Maji

graduate

criminal

TMC

All Parties

Uluberia Uttar
Won

won

Pulak Roy

Pulak Roy

Pulak Roy

graduate

wealth

TMC

All Parties

Uluberia Dakshin
Won

won

Kalipada Mandal

Kalipada Mandal

Kalipada Mandal

graduate

TMC

All Parties

Shyampur
Won

won

Arunava Sen (Raja)

Arunava Sen (Raja)

Arunava Sen (Raja)

criminal

TMC

All Parties

Bagnan
Won

won

Sukanta Kumar Paul

Sukanta Kumar Paul

Sukanta Kumar Paul

graduate

TMC

All Parties

Amta
Won

won

Samir Kumar Panja

Samir Kumar Panja

Samir Kumar Panja

graduate

wealth

TMC

All Parties

Udaynarayanpur
Won

won

Sitanath Ghosh

Sitanath Ghosh

Sitanath Ghosh

wealth

TMC

All Parties

Jagatballavpur
Won

won

Kalyan Ghosh

Kalyan Ghosh

Kalyan Ghosh

TMC

All Parties

Domjur
Won

won

Kanchan Mullick

Kanchan Mullick

Kanchan Mullick

TMC

All Parties

Uttarpara
Won

won

Dr Sudipto Roy

Dr Sudipto Roy

Dr Sudipto Roy

TMC

All Parties

Sreerampur
Won

won

Arindam Guin (Bubai)

Arindam Guin (Bubai)

Arindam Guin (Bubai)

TMC

All Parties

Champdani
Won

won

Becharam Manna

Becharam Manna

Becharam Manna

TMC

All Parties

Singur
Won

won

Indranil Sen

Indranil Sen

Indranil Sen

TMC

All Parties

Chandannagore
Won

won

Asit Mazumder (Tapan)

Asit Mazumder (Tapan)

Asit Mazumder (Tapan)

TMC

All Parties

Chunchura
Won

won

Manoranjan Bapari

Manoranjan Bapari

Manoranjan Bapari

TMC

All Parties

Balagarh
Won

won

Dr Ratna De Nag

Dr Ratna De Nag

Dr Ratna De Nag

TMC

All Parties

Pandua
Won

won

Tapan Dasgupta

Tapan Dasgupta

Tapan Dasgupta

TMC

All Parties

Saptagram
Won

won

Swati Khandoker

Swati Khandoker

Swati Khandoker

TMC

All Parties

Chanditala
Won

won

Snehasis Chakraborty

Snehasis Chakraborty

Snehasis Chakraborty

graduate

TMC

All Parties

Jangipara
Won

won

Dr Karabi Manna

Dr Karabi Manna

Dr Karabi Manna

wealth

TMC

All Parties

Haripal
Won

won

Asima Patra

Asima Patra

Asima Patra

TMC

All Parties

Dhanekhali
Won

won

Ramendu Sinharay

Ramendu Sinharay

Ramendu Sinharay

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Tarakeswar
Won

won

Dilip Yadav

Dilip Yadav

Dilip Yadav

criminal

wealth

TMC

All Parties

Pursurah
Lost

lost

Sujata Mondal

Sujata Mondal

Sujata Mondal

graduate

TMC

All Parties

Arambagh
Lost

lost

Manas Majumdar

Manas Majumdar

Manas Majumdar

graduate

TMC

All Parties

Goghat
Lost

lost

Munsi Nazbul Karim

Munsi Nazbul Karim

Munsi Nazbul Karim

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Khanakul
Lost

lost

Saumen Kumar Mahapatra

Saumen Kumar Mahapatra

Saumen Kumar Mahapatra

wealth

TMC

All Parties

Tamluk
Won

won

Biplab Roy Chowdhury

Biplab Roy Chowdhury

Biplab Roy Chowdhury

TMC

All Parties

Panskura Purba
Won

won

Phiroja Bibi

Phiroja Bibi

Phiroja Bibi

TMC

All Parties

Panskura Paschim
Trailing

trailing

Sangram Kumar Dolai

Sangram Kumar Dolai

Sangram Kumar Dolai

graduate

wealth

TMC

All Parties

Moyna
Leading

leading

Sukumar De

Sukumar De

Sukumar De

graduate

TMC

All Parties

Nandakumar
Won

won

Tilak Kumar Chakraborty

Tilak Kumar Chakraborty

Tilak Kumar Chakraborty

graduate

criminal

TMC

All Parties

Mahisadal
Won

won

Swapan Naskar

Swapan Naskar

Swapan Naskar

criminal

TMC

All Parties

Haldia
Lost

lost

Mamata Banerjee

Mamata Banerjee

Mamata Banerjee

graduate

TMC

All Parties

Nandigram
Lost

lost

Soham Chakraborty

Soham Chakraborty

Soham Chakraborty

graduate

wealth

TMC

All Parties

Chandipur
Won

won

Uttam Barik

Uttam Barik

Uttam Barik

criminal

TMC

All Parties

Patashpur
Won

won

Tarun Kumar Jana

Tarun Kumar Jana

Tarun Kumar Jana

graduate

criminal

TMC

All Parties

Kanthi Uttar
Lost

lost

Ardhendu Maity

Ardhendu Maity

Ardhendu Maity

graduate

TMC

All Parties

Bhagabanpur
Lost

lost

Partha Pratim Das

Partha Pratim Das

Partha Pratim Das

graduate

criminal

TMC

All Parties

Khejuri
Lost

lost

Jyotirmoy Kar

Jyotirmoy Kar

Jyotirmoy Kar

graduate

wealth

TMC

All Parties

Kanthi Dakshin
Lost

lost

Akhil Giri

Akhil Giri

Akhil Giri

criminal

TMC

All Parties

Ramnagar
Won

won

Tarun Kumar Maity

Tarun Kumar Maity

Tarun Kumar Maity

graduate

TMC

All Parties

Egra
Won

won

Bikram Chandra Pradhan

Bikram Chandra Pradhan

Bikram Chandra Pradhan

criminal

TMC

All Parties

Dantan
Won

won

Dulal Murmu

Dulal Murmu

Dulal Murmu

graduate

wealth

TMC

All Parties

Nayagram
Won

won

Dr Khagendra Nath Mahata

Dr Khagendra Nath Mahata

Dr Khagendra Nath Mahata

graduate

TMC

All Parties

Gopiballavpur
Won

won

Birbaha Hansda

Birbaha Hansda

Birbaha Hansda

graduate

TMC

All Parties

Jhargram
Won

won

Paresh Murmu

Paresh Murmu

Paresh Murmu

graduate

TMC

All Parties

Keshiary
Won

won

Pradip Sarkar

Pradip Sarkar

Pradip Sarkar

graduate

wealth

TMC

All Parties

Kharagpur Sadar
Lost

lost

Atta Surja Kanta

Atta Surja Kanta

Atta Surja Kanta

graduate

wealth

TMC

All Parties

Narayangarh
Won

won

Manas Ranjan Bhunia

Manas Ranjan Bhunia

Manas Ranjan Bhunia

graduate

wealth

TMC

All Parties

Sabang
Won

won

Ajit Maity

Ajit Maity

Ajit Maity

criminal

TMC

All Parties

Pingla
Won

won

Dinen Roy

Dinen Roy

Dinen Roy

wealth

TMC

All Parties

Kharagpur
Won

won

Humayun Kabir

Humayun Kabir

Humayun Kabir

wealth

TMC

All Parties

Debra
Won

won

Mamata Bhunia

Mamata Bhunia

Mamata Bhunia

TMC

All Parties

Daspur
Won

won

Shankar Dolai

Shankar Dolai

Shankar Dolai

graduate

wealth

TMC

All Parties

Ghatal
Won

won

Arup Dhara

Arup Dhara

Arup Dhara

graduate

TMC

All Parties

Chandrakona
Won

won

Uttara Singha Hazra

Uttara Singha Hazra

Uttara Singha Hazra

graduate

criminal

wealth

TMC

All Parties

Garbeta
Won

won

Srikanta Mahata

Srikanta Mahata

Srikanta Mahata

graduate

criminal

TMC

All Parties

Salboni
Won

won

Seuli Saha

Seuli Saha

Seuli Saha

graduate

wealth

TMC

All Parties

Keshpur
Won

won

June Maliah

June Maliah

June Maliah

wealth

TMC

All Parties

Medinipur
Won

won

Debnath Hansda

Debnath Hansda

Debnath Hansda

TMC

All Parties

Binpur
Won

won

Rajib Lochan Saren

Rajib Lochan Saren

Rajib Lochan Saren

graduate

TMC

All Parties

Bandwan
Won

won

Shantiram Mahato

Shantiram Mahato

Shantiram Mahato

wealth

TMC

All Parties

Balarampur
Lost

lost

Sushanta Mahato

Sushanta Mahato

Sushanta Mahato

graduate

TMC

All Parties

Baghmundi
Won

won

Sujoy Banerjee

Sujoy Banerjee

Sujoy Banerjee

TMC

All Parties

Purulia
Lost

lost

Sandhyarani Tudu

Sandhyarani Tudu

Sandhyarani Tudu

TMC

All Parties

Manbazar
Won

won

Swapan Kumar Beltharia

Swapan Kumar Beltharia

Swapan Kumar Beltharia

criminal

wealth

TMC

All Parties

Kashipur
Lost

lost

Umapada Bauri

Umapada Bauri

Umapada Bauri

graduate

TMC

All Parties

Para
Lost

lost

Bouri Hazari

Bouri Hazari

Bouri Hazari

graduate

TMC

All Parties

Raghunathpur
Lost

lost

Sontosh Kumar Mondal

Sontosh Kumar Mondal

Sontosh Kumar Mondal

graduate

wealth

TMC

All Parties

Saltora
Lost

lost

Subasish Batabyal

Subasish Batabyal

Subasish Batabyal

graduate

wealth

TMC

All Parties

Chhatna
Lost

lost

Jyotsna Mandi

Jyotsna Mandi

Jyotsna Mandi

TMC

All Parties

Ranibandh
Won

won

Mrityunjoy Murmu

Mrityunjoy Murmu

Mrityunjoy Murmu

TMC

All Parties

Raipur
Won

won

Arup Chakraborty

Arup Chakraborty

Arup Chakraborty

graduate

wealth

TMC

All Parties

Taldangra
Won

won

Sayantika Banerjee

Sayantika Banerjee

Sayantika Banerjee

graduate

TMC

All Parties

Bankura
Lost

lost

Alok Mukherjee

Alok Mukherjee

Alok Mukherjee

TMC

All Parties

Barjora
Won

won

Arup Kumar Khan

Arup Kumar Khan

Arup Kumar Khan

graduate

TMC

All Parties

Onda
Lost

lost

Archita Bid

Archita Bid

Archita Bid

graduate

TMC

All Parties

Bishnupur
Lost

lost

Sangeeta Malik

Sangeeta Malik

Sangeeta Malik

graduate

TMC

All Parties

Kotulpur
Lost

lost

Runu Mete

Runu Mete

Runu Mete

TMC

All Parties

Indas
Lost

lost

Dr Shyamal Santra

Dr Shyamal Santra

Dr Shyamal Santra

TMC

All Parties

Sonamukhi
Lost

lost

Nabin Chandra Bag

Nabin Chandra Bag

Nabin Chandra Bag

graduate

criminal

TMC

All Parties

Khandaghosh
Won

won

Khokan Das

Khokan Das

Khokan Das

criminal

wealth

TMC

All Parties

Bardhaman Dakshin
Won

won

Shampa Dhara

Shampa Dhara

Shampa Dhara

graduate

TMC

All Parties

Raina
Won

won

Alok Kumar Majhi

Alok Kumar Majhi

Alok Kumar Majhi

graduate

criminal

TMC

All Parties

Jamalpur
Won

won

Chowdhury Siddiqullah

Chowdhury Siddiqullah

Chowdhury Siddiqullah

graduate

wealth

TMC

All Parties

Monteswar
Won

won

Deboprasad Bag (Poltu)

Deboprasad Bag (Poltu)

Deboprasad Bag (Poltu)

criminal

wealth

TMC

All Parties